محمد مهدی زمان وزیری روانشناس و کوچ تربیتی

محمد مهدی زمان وزیری

روانشناس و  کوچ تربیتی

پشتیبانی : 09105297885

به وب سایت محمد مهدی زمان وزیری خوش آمدید

فهرست مطالب

تاثیر رفتارهای خشونت آمیز در کودکان:

اگر شما نسبت به فرزندتان خشونت به خرج دهید، او نیز رفتارهای خشونت آمیز نشان می دهد. امروزه بچه ها خیلی حساس و زودرنج هستند و وقتی شما نسبت به آن ها بدرفتاری می کنید، آن ها نیز در مقابل رفتار بد شما عکس العمل نشان می دهند.

رفتار خشونت آمیز شما منجر می شوذ که کودکان با شما بدرفتاری کنند. مطمئن باشید که وقتی فرزندانتان را تنبیه کنید و یا آن ها را خجالت زده ی خود کنید، آن ها نیز وقتی کمی آزادی ببینند، سعی می کنند با شما همانطور خشن و گستاخانه رفتار کنند.

اثرات تنبیه و خشونت در کودکان

ریشه های خشونت و ناهنحاری های رفتاری:

در جامعه ی امروز ما همه ی خشونت های اجتماعی و ناهنجاری های رفتاری به خاطر این است که ما هنوز نمی دانیم که باید چگونه با دیگران رفتار کنیم. و یا چطور احساسات آن ها را درک کنیم و عکس العمل نشان دهیم.

وقتی به احساسات دیگران بی توجهی کنیم، آن ها رفتار خشونت آمیز و بد از خود نشان می دهند. با وجود این، امروزه والدین نسبت به فرزندانشان خیلی حساس هستند و بچه ها نیز این مسئله را به خوبی می فهمند و نسبت به والدین خود همین گونه عکس العمل نشان می دهند.

اما اگر پدر و مادرها نسبت به فرزندان خود بی تفاوت باشند آن ها نیز بدرفتاری کرده و با والدین خود همکاری نمی کنند. در این شرایط یا آن ها علنا رفتارهای خشونت آمیز از خود نشان می دهند و یا اینکه در درون خود احساس بدی دارند و از لحاظ شخصیتی و اعتماد به نفس دچار مشکل می شوند.

این بچه ها یا از خودشان متنفرند و یا از دیگران، گاهی هم از خودشان متنفرند و هم از دیگران. کودکانی که شاهد خشونت در خانه هستند و کودکانی که مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند، ممکن است اثرات روان‌شناختی مشابهی از خود بروز دهند. این کودکان بیشتر در معرض خطر برای رفتارهای درونی مانند اضطراب و افسردگی و رفتارهای بیرونی مانند دعوا، قلدری، دروغ‌گویی یا تقلب کردن هستند.

امیدوارم با استفاده از تکنیک های تربیتی که در کارگاه ها مطرح نمودم، از تربیت فرزندتان لذت ببرید…

ارادتمند شما، محمد مهدی زمان وزیری، مدرس تربیت کودک.

 

مطالب مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کوچ اکسپشنال

کوچ پروفشنال

سبد خرید
ورود

حساب کاربری ندارید؟

ورود به حساب کاربری

وب سایت استاد محمد مهدی زمان وزیری