محمد مهدی زمان وزیری روانشناس و کوچ تربیتی

محمد مهدی زمان وزیری

روانشناس و  کوچ تربیتی

پشتیبانی : 09105297885

به وب سایت محمد مهدی زمان وزیری خوش آمدید

فهرست مطالب

نقش اساسی والدین در تربیت فرزندان:

براساس الگوهای روانشناسی جدید، همگی ما بر اهمیت دوران بچگی در رشد شخصیتی افراد به خوبی آگاهی داریم. موفقیت های آینده زندگی ما و اینکه بتوانیم زندگی شاد و سعادتمندی داشته باشیم، تا حد زیادی به دوران بچگی ما  و نقش والدین در تربیت فرزندان بستگی دارد.

مسئولیت والدین در اینکه چگونه آن دوران را پشت سر گذاشته ایم، اهمیتی غیرقابل انکار است. امروزه ما همه به درستی این مسئله ایمان داریم. اما والدین ما در پنجاه سال پیش این مطلب را نمی دانستند.

مسئولیت والدین

والدین در گذشته و امروز:

در گذشته والدین ما به نقش اساسی که آن ها در زندگی ما داشتند، واقف نبودند و موفقیت ما در زندگی به عواملی چون شانس، نوع شخصیت ما، اعتقادات مذهبی و وضعیت اقتصادی خانواده بستگی داشت. 

همه ی ما خوب می دانیم که پدران و مادران همیشه فرزندانشان را دوست دارند؛ فرقی نمی کند. پدر و مادرهای نسل های پیش نیز همین گونه بودند. اما نحوه ی ابراز این عشق و علاقه حین تربیت کردن بچه ها، آن زمان ها چندان برای ان ها مهم نبود.

اکنون روان شناسان به عشق و علاقه والدین بر فرزندان پی برده اند. با این اطلاعاتی که ما از اهمیت دوران کودکی افراد داریم، متوجه می شویم که تربیت کردن بچه ها مسئولیت بسیار بزرگی برای والدین می باشد.اما گاهی اوقات والدین در تلاش برای بهتر تربیت کردن بچه ها به بیراهه می روند.

همه ی نیازهای فرزندم را تامین کنم؟

والدین اغلب از روی اشتباه سعی می کنند، همیشه همه چیز را برای فرزندان خود محیا کنند. آن ها سعی می کنند برای فرزندان خود، پول و امکانات رفاهی بیشتر، اسباب بازی های بیشتر، تفریح بیشتر، آموزشی بهتر و آزادی بیشتر فراهم کنند.

آن ها همچنین سعی می کنند که بچه هایشان، منظم تر، فعال تر، با ادب تر بوده و روابط اجتماعی بهتری با دیگران داشته باشند. اما همان طور که می دانیم بسیاری از بچه ها علاقه ای به چیزهایی که گفتیم، ندارند.

این موارد ضرورتا جزء نیازهای فرزندان ما نیستند. بنابراین همیشه داشتن همه چیز خوب نیست. بچه ها دوست دارند والدین آن ها متفاوت باشند. اما چگونه؟ وظیفه ی ما والدین این نیست که همه چیز برای فرزندان خود آماده کنیم! بلکه وظیفه ی ما این است که از روش تربیتی متفاوت از روش های تربیتی والدینمان  در گذشته استفاده کنیم.

امیدوارم با استفاده از تکنیک های کاربردی که در کارگاه ها مطرح نمودم، از تربیت فرزند خود لذت ببرید.

جهت همراهی بهتر فرزندانتان در مسیر رشد و تربیت بهتر می توانید از مقاله مهارت های جدید تربیتی جهت آشنایی بیشتر با موضوعات اساسی استفاده کنید.

ارادتمند شما، محمد مهدی زمان وزیری،  مدرس تربیت کودک.

مطالب مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کوچ اکسپشنال

کوچ پروفشنال

سبد خرید
ورود

حساب کاربری ندارید؟

ورود به حساب کاربری

وب سایت استاد محمد مهدی زمان وزیری