محمد مهدی زمان وزیری روانشناس و کوچ تربیتی

محمد مهدی زمان وزیری

روانشناس و  کوچ تربیتی

پشتیبانی : 09105297885

به وب سایت محمد مهدی زمان وزیری خوش آمدید

فهرست مطالب

پیام من به فرزندم چیست؟

تربیت فرزند یکی از موضوعاتی است که ذهن اکثر والدین را درگیر خود کرده و امروزه والدین نمی‌توانند وقت چندان زیادی را، صرف تربیت فرزندانشان کنند. به همین دلیل آن ها باید بدانند که کدام مسائل تربیتی از بقیه مهم ترند. دانستن این مطلب باعث می شود که آن ها از وقت خود استفاده ی بیشتری کنند. آن ها با این کار تشویق می شوند که وقت بیشتری را برای فرزندانشان صرف کنند. وقتی والدین بدانند که بچه هایشان به چه چیزهایی نیاز دارند، کم کم انگیزه ی آن ها برای بودن در کنار فرزندانشان نیز زیاد تر می شود .

فشار روانی بر تربیت فرزندتان اثرگذار است؟

اغلب والدین وقتی تحت فشار قرار می گیرند و دچار استرس می شوند، وقت خود را صرف کارهایی می کنند که نتیجه‌ی مطلوبی ندارد. گاهی کارهایی که فکر می کنند باید آن ها را انجام دهند نیز اشتباه هستند. وقتی والدین نیاز های فرزندانشان را بشناسند و بدانند آن ها چه انتظاری از والدینشان دارند، دیگر فقط به این فکر نخواهند بود که با پول مشکلات خود را حل کنند.

آنها سعی می کنند زمان بیشتری را در کنار خانواده صرف کنند و از این کار لذت ببرند. امروزه بزرگترین سرمایه ی والدین، وقت آن هاست. وقتی والدین بدانند که چه کاری از دست آن ها ساخته است و باید چه کاری انجام دهند، می توانند از این سرمایه ی زمانی به نحو احسن استفاده کنند و برای فرزندانشان بیشتر وقت بگذارند.

افزایش مهارت های تربیتی در والدین:

با استفاده از رهنمودهای ارائه شده در این سایت شما می توانید مهارت های تربیتی خود را افزایش دهید. شما با مطالعه ی این مطالب و یا شرکت در کارگاه های فرزند پروری به شکل حضوری یا غیر حضوری متوجه می شوید که در چه مسائلی اشتباه میکردید. قطعا متوجه خواهید شد که اکنون برای حل مشکلاتتان باید چه کار کنید.

شما با افزایش دانش خود در حوزه ی  سواد تربیتی و فرزندپروری و استفاده از مطالب من می آموزید که چگونه می توانید بچه هایتان را تشویق کنید تا با شما بیشتر همکاری کنند آن هم بدون ترساندن و تنبیه کردن  فرزند.

شما امروزه نمی توانید با ترساندن و تنبیه کردن بچه ها، آن ها را به کار وادار کنید. اگر به آن ها فرصت دهید، آن ها خودشان می فهمند که چه کاری خوب است و چه کاری بد. برای این کار به جای اینکه آن ها را از خودتان بترسانید یا تنبیه کنید، آن ها را تشویق کنید. آن ها همیشه دوست دارند پدر و مادرانشان را خوشحال کنند. از این حس آن ها استفاده کنید.

در مجموعه آموزش های من، محمد مهدی زمان وزیری شما مهارت های مختلف تربیتی را می اموزید و با استفاده از آن مهارت ها می توانید با فرزندانتان ارتباط بهتری برقرار کنید و فرزندانتان را تشویق کنید تا استعدادهای خود را شکوفا کنند وهمچنین می آموزید که چگونه پنج پیام اصلی که فرزندانتان باید آن ها را بارها و بارها بشنوند را با آن ها در میان بگذارید.

این پنج پیام اصلی عبارتند از:

  1. اگر تو با دیگران تفاوت داری،اصلا مهم نیست.
  2. اگر اشتباهی از تو سر بزند،اصلا برایم مهم نیست.
  3. تو می توانی احساسات منفی خود را به راحتی نشان دهی.
  4. اگر چیز بیشتری بخواهی،اشکالی ندارد،می توانی از دیگران درخواست کنی.
  5. اگر جواب منفی به درخواست دیگران بدهی اشکالی ندارد،اما باید همیشه بدانی که مامان و بابا همیشه حرف اول را می زنند.

این پنج پیام و رهنمود اصلی به فرزندان شما اجازه می دهد که از توانایی های خدادادی خود به نحو احسن استفاده کنند .اگر شما از مهارت ها و روش های تربیتی درست استفاده کرده و به پنج رهنمود فوق توجه کنید و آن را آویزه ی گوش خود کنید،فرزندتان می تواند مهارت های لازم برای زندگی خوب و موفق را کسب کند.

برخی از مهارت هایی که شما باید آنها را بیاموزید،عبارتند از:

بخشیدن خودتان و دیگران ،همکاری با دیگران،قدردانی کردن از ان ها ،اعتماد به نفس داشتن،صبور بودن و پشتکار داشتن،احترام گذاشتن به خودتان و دیگران،احترام به نفس داشتن و شاد بودن.

با استفاده از این روش ،نه تنها شما می توانید با عشق و علاقه از فرزندانتان حمایت کنید و آن ها را تربیت کنید ،بلکه فرزندانتان می توانند در تمام مراحل رشد خود ،خیلی خوب استعدادهای خود را شکوفا کنند.

با استفاده از این سبک جدید تربیتی، اعتماد به نفس  نیز افزوده خواهد شد و می دانید که فرزندتان به خوبی تربیت خواهد شد و شب ها سر خود را آسوده روی بالش می گذارید و وقتی در تربیت فرزندتان با مشکلی مواجه می شوید،می توانید به راحتی به آموزش های من مراجعه کنید و متوجه شوید آن لحظه ی خاص فرزندتان به چه چیزی نیاز دارد و شما برای او چه کاری می توانید انجام دهید .

پس همیشه به یاد داشته باشید مسئولیت شما به عنوان والدین آن ها این است که ان چه را که در آن ها بالفطره است،عینی کنید.با استفاده از پنج رهنمون نقل شده و به کار گرفتن مهارت های تربیتی نه تنها اعتماد به نفس شما به انجام دادن رفتار های درست در تربیت فرزندتان افزایش می یابد ،بلکه فرزندانتان نیز می توانند در آینده زندگی خوب و موفقی داشته باشند.

 

مطالب مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کوچ اکسپشنال

کوچ پروفشنال

سبد خرید
ورود

حساب کاربری ندارید؟

ورود به حساب کاربری

وب سایت استاد محمد مهدی زمان وزیری