محمد مهدی زمان وزیری روانشناس و کوچ تربیتی

محمد مهدی زمان وزیری

روانشناس و  کوچ تربیتی

پشتیبانی : 09105297885

به وب سایت محمد مهدی زمان وزیری خوش آمدید

فهرست مطالب

آیا با دوست داشتن فرزند همه چیز حل می شود؟

اکثر والدین، فرزندشان را دوست دارند و به آن‌ها عشق می‌ورزند ، اما دوست داشتن فرزند به تنهایی در تربیت درست و مناسب آن ها کافی نیست. 

مهم‌ترین نقش به عنوان والدین بچه‌ها این است که نسبت به آنها عشق بورزید و برای حمایت و مراقبت از فرزندتان از وقت و انرژی خود هزینه کنید. من می خواهم بگویم، اگر چه عشق ورزیدن و دوست داشتن فرزند لازم است، اما کافی نیست. مادامی که والدین نتوانند به نیازهای خاص فرزندان خود پی بیرند، هرگز نمی‌توانند برای آنها والدین خوبی باشند و این نیازها را برطرف کنند.

وقتی والدین در تربیت فرزندانشان دچار مشکل می شوند به این دلیل است که آن‌ها راه حل مناسبی برای حل مشکلات فرزندانشان نمی‌دانند.

حتما شما والدین عزیز از پدر و مادرتان به خاطر عشق و علاقه و حمایت هایشان سپاسگزارید، اما با آن همه عشق و علاقه ایی که نسبت به شما داشتند گاهی از اشتباهات آنها به شدت دلخور می شدید. الان که شما خودتان جزو والدین قرار گرفته اید، سعی می کنید این رنجش ها و ناراحتی ها را فراموش کنید تا بتوانید والدین خوبی برای فرزندان خود باشید.

والدین شما با همان اطلاعات کمی که در مورد تربیت فرزندشان داشتند ، سعی می کردند به نحو احسن شما را تربیت کنند. وقتی والدین در تربیت فرزندان شان دچار مشکل می شوند و اشتباهی از آن‌ها سر می‌زند، این بدان معنا نیست که آنها فرزندان شان را دوست ندارند، بلکه به این دلیل است که آن‌ها راه حل مناسبی برای حل مشکلاتشان نمی‌دانند.

بعضی از پدر و مادرها دوست دارند وقت بیشتری را با فرزندشان صرف کنند، اما نه به این دلیل که آنها سردرگم هستند و نمی‌دانند باید با فرزندشان چگونه رفتار کنند و یا اینکه فرزندشان نسبت به کارهای ‌آنها بی تفاوتند، بلکه آنها دوست دارند زمان بیشتری را در کنار فرزندشان باشند و با آن‌ها حرف بزنند، تا به مشکلات آن‌ها پی ببرند، اما بچه‌ هایشان با آنها حرف نمی زنند و سکوت می‌کنند، این گونه پدر و مادرها دوست دارند با بچه هایشان حرف بزنند، اما نمی‌دانند چگونه باید این کار را انجام دهند.

دست از روش های نادرست تربیت فرزندتان بردارید و روش های درست تربیتی را در پیش بگیرید. 

بسیاری از پدر و مادرها دوست ندارند که فرزندشان را تنبیه کنند یا آن‌ها را کتک بزنند و سر آن‌ها فریاد بزنند، اما آن‌ها برای تربیت کردن فرزندشان راه مناسب دیگری نمی‌دانند. آن‌ها می‌دانند که حرف زدن با فرزندشان نتیجه‌ ای ندارد، بنابراین به این گونه تنبیه ها متوسل می شوند.

حرف زدن با فرزندان در مورد رفع مشکلات شان، راه حل بسیار خوبی است. اما قبل از هر چیزی شما باید بفهمید که فرزندتان به چه چیزی نیاز دارد و از چه چیزی رنج می برد. شما باید یاد بگیرید که چگونه به حرف های آن‌ها گوش دهید تا آنها راحت تر با شما حرف بزنند و این که اصلا بخواهند با شما حرف بزنند. شما باید یاد بگیرید که چگونه از آنها سئوال بپرسید تا آنها تشویق شوند به شما جواب دهند. شما باید بیاموزید که چطور می‌توانید به فرزندتان آزادی عمل دهید و در عین حال آنها را کنترل نیز کنید.

والدینی که مهارت‌های تربیتی کودک را بیاموزند، می‌توانند از روش های نادرست تربیت فرزندشان دست برداشته و از روش‌های درست و جدید و تکنیکال در تربیت آن‌ها استفاده کنند.

 

شما عزیزان می توانید از دیگر مطالب تربیتی سایت در جهت تربیت هرچه بهتر فرزندتان استفاده کنید.

دوستدار شما ، محمد مهدی زمان وزیری

در مقاله ی بعدی به موضوع « یافتن روشی مناسب در تربیت فرزندان » خواهم پرداخت. 

مطالب مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کوچ اکسپشنال

کوچ پروفشنال

سبد خرید
ورود

حساب کاربری ندارید؟

ورود به حساب کاربری

وب سایت استاد محمد مهدی زمان وزیری