محمد مهدی زمان وزیری روانشناس و کوچ تربیتی

محمد مهدی زمان وزیری

روانشناس و  کوچ تربیتی

پشتیبانی : 09105297885

به وب سایت محمد مهدی زمان وزیری خوش آمدید

فهرست مطالب

روش های تربیتی فرزندان - محمد مهدی زمان وزیری

روش های تربیتی فرزندان – بحران والدین در قرن جدید

دنیای غرب امروزه از بحران خاصی رنج می‌برد. ما هر روز شاهد آن هستیم که رفتارهای خشونت‌آمیز بچه‌ها و نوجوانان بیشتر می‌شود. مشکلات عصبی، خودکشی و استفاده از مواد مخدر و مشروبات در آنان، زیادتر دیده می‌شود که بحران والدین در قرن جدید می باشد. تقریبا می‌توان گفت که امروزه همه‌ی والدین در مورد روش‌ های تربیتی جدید و قدیمی فکر می‌کنند. آنها از خودشان می‌پرسند، کدام روش بهتر و موثرتر است. اما این کارها بی فایده است. مشکلات فرزندانمان هر روز بیش‌تر از روز قبل می‌شود.

بعضی از والدین فکر می کنند که این مشکلات به خاطر این است که آن‌ها آزادی عمل زیادی به فرزندان خود می دهند. 

برخی دیگر نیز فکر می کنند روش‌ های تربیتی غلط قدیمی، مثل تنبیه بدنی و فریاد زدن بر سر کودکان، عامل اصلی این اتفاقات است. دیگران نیز بر این عقیده هستند که این مشکلات و ناهنجاری‌های رفتاری در بچه‌ها به خاطر تغییرات جامعه‌ مدرن است.

تاثیرات تلویزیون

بسیاری از خانواده ها معتقدند که تماشای بیش از حد تلویزیون و تبلیغات مخرب و رفتارهای خشونت‌آمیزی که در آن نشان داده می‌شوند، باعث بوجود آمدن این همه جرم و جنایت در جامعه می‌شوند. مشخص است جامعه نقش به سزایی در به وجود آمدن چنین مشکلاتی دارد. دولتمردان می‌توانند راه حل‌های مناسبی در این زمینه ارائه دهند.

اما قسمت عمده‌ی چنین مشکلاتی از خانواده نشأت می‌گیرند.

 بسیاری از مشکلات فرزندان ما در خانه و خانواده شروع می شوند. می‌توان این مشکلات را همان‌جا، یعنی در خانه و خانواده حل کرد.

 والدین باید فرزندانی با ویژگی‌های زیر را تربیت کنند.

1- فرزندانی با عزت نفس بالا.

2- فرزندانی با اعتماد به نفس بالا.

3- فرزندانی دارای روحیه‌ی همکاری و سازگای بالا.

والدین برای اینکه بهتر بتوانند با تغییرات جامعه کنار بیایند، باید در روش‌ های تربیتی خود تجدید نظر کنند. در طول دویست سال اخیر، افراد از آزادی‌ها و حقوق اجتماعی بیشتری برخوردار بوده‌اند. هر چه جلوتر برویم این آزادی‌ها بیشتر خواهد شد.   جامعه‌ی ما نیز از این اصل کل مستثنی نبوده است. اما خانواده‌ها به این موضوع توجه چندانی ندارند و هنوز از روش‌های قدیمی استفاده می‌کنند.

والدین باید مهارتهای تربیتی خود را ارتقاء بخشند تا بتوانند فرزندانی سالم و خوب تحویل جامعه دهند. این نکته را افرادی که در بازار مشغول کسب و کار هستند به خوبی می‌دانند.  آنها می‌دانند که باید در نوسانات مقاومت کنند و سرپا بمانند. آنها می‌دانند باید مدام با نوسانات بازار خود را تغییر دهند و طبق الگوهای جدید و نیازهای جامعه پیش بروند.

والدین نیز می‌خواهند فرزندانشان در جامعه سالم بمانند. آن‌ها باید با الگوهای جدید و درست تربیتی آشنا باشند. والدین باید از تکنیک ها و روش های تربیتی جدید بهره ببرند. آن‌ها با استفاده از شیوه‌ی جدید می‌توانند در تربیت فرزندشان موفق باشند. 

شما عزیزان می توانید از مطالب تربیتی دیگر سایت استفاده کنید.

مطالب مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کوچ اکسپشنال

کوچ پروفشنال

سبد خرید
ورود

حساب کاربری ندارید؟

ورود به حساب کاربری

وب سایت استاد محمد مهدی زمان وزیری