محمد مهدی زمان وزیری روانشناس و کوچ تربیتی

محمد مهدی زمان وزیری

روانشناس و  کوچ تربیتی

پشتیبانی : 09105297885

به وب سایت محمد مهدی زمان وزیری خوش آمدید

فهرست مطالب

خلاقیت:

خلاقیت نوعی ابتکار عمل در انجام کارها است. این کارها می‌توانند کارهای روتینی باشند که با داشتن خلاقیت ساده‌تر انجام می‌شوند. یا کارهای جدیدی که برای پیشرفت موضوعی استفاده می‌شوند. حال می‌خواهد این موضوع کاری، درسی، هنری یا هر چیز دیگر باشد یا می‌تواند راه‌حلی برای حل یک مشکل باشد. پس می توان با پرورش خلاقیت کارها را ساده تر و سریع تر انجام داد.

به‌طورکلی می‌توان خلاقیت را یک ابزار کمکی و یک ویژگی برای پیشرفت انسان‌ها دانست. قطعا تعریف دقیقی برای خلاقیت وجود ندارد. و این مفهوم مانند کلمات شادی و عشق دارای معانی و تفسیرهای زیادی است.

بااین‌حال بسیاری از بزرگان علم سعی کرده‌اند تا از دیدگاه خودشان تعریفی از آن ارائه دهند. خلاقیت محدود به سن نیست و بیشتر نوع نگرش و نوع تفکر فرد به آن شکل می‌دهد و در موضوعات متفاوت آن را شکوفا می‌سازد. راه‌های مختلفی برای بهبود و پرورش خلاقیت در افراد وجود دارد، که هر کسی می‌تواند به کمک این راه‌ها خلاقیت‌های خود را در زمینه‌های مختلف شناسایی کند.

اگر شما یک هنرمند خوب، نویسنده، عکاس یا موزیسین عالی هستید، حتما در دوره‌ای از زندگی از نظر دیگران یک فرد خلاق بوده‌اید. اگر ایده‌ای جدید را در کسب‌ و کار کوچک خود عملی کردید و در آن موفق بودید، حتما از بخشی از خلاقیت خود استفاده کرده‌اید.

یا اگر توانسته‌اید قسمتی از موضوع درسی را برای معلم یا استاد خود به روش جدید و ارزشمندی تفسیر کنید، پس قطعا از بخشی از خلاقیت خود استفاده کرده‌اید. این‌ها نمونه‌ای از انواع خلاقیت هستند و ایده‌های خلاقانه می‌توانند در بسیاری از شغل‌ها، آثار، موقعیت‌ها و سرگرمی‌ها ظاهر شوند. یکی از مهم‌ترین موضوعات در زمینه خلاقیت، رشد و پرورش خلاقیت است. پرورش خلاقیت به شما کمک می‌کند تا بسیاری از مشکلات با موضوعات مختلف را با حداقل زمان و هزینه برطرف کنید.

افزایش ابتکار و خلاقیت در فرزندان | محمد مهدی زمان وزیری

خلاقیت دقیقا به چه معناست؟ افراد مبتکر و خلاق چه ویژگی‌هایی دارند؟

برخی افراد بر این باورند که خلاقیت ویژگی‌ یا قابلیتی است که همه‌ی ما در کودکی و نوجوانی داشته‌ایم، اما به مرور زمان آن را از دست داده‌ایم. عده‌ای دیگر فکر می‌کنند خلاقیت توانایی‌ای است که افرادی نادر دارای آن هستند و دیگران هیچ‌گاه قادر به کسب آن نیستند.

افرادی نیز باور دارند که همه‌ی مردم خلاقیت دارند و تنها چیزی که نیاز دارند این است که آن را رشد دهند و فرصتی برای شکوفایی‌اش پیدا کنند. اما واقعا چه چیزی افراد مبتکر و خلاق را از دیگران متمایز می‌کند؟

ابتکار و خلاقیت کودکان - تربیت فرزندان مبتکر و خلاق

در محیطی آرام به بررس این سوالات در ذهن خود بپردازید:

محیط خانه باید به چه صورت باشد که ابتکار در آن برانگیزاننده شود؟
چگونه فرزندان مان را مبتکر و خلاق تربیت کنیم؟
موانع خلاقیت در خانه چه چیزهایی هستند؟
عکس العمل والدین در برابر ابتکار و خلاقیت فرزندشان چگونه باید باشد؟

من محمد مهدی زمان وزیری ضمن پاسخگویی به سئوالات فوق در کارگاه تقویت ابتکار و خلاقیت کودکان، هشت تکنیک کاربردی و رابطه مدار را جهت شکوفایی خلاقیت و ابتکار فرزندان مطرح نمودم.

امیدوارم با بکارگیری این تکنیک ها از مسیر تربیت فرزندتان لذت ببرید.
دوستدار شما: محمد مهدی زمان وزیری

مطالب مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کوچ اکسپشنال

کوچ پروفشنال

سبد خرید
ورود

حساب کاربری ندارید؟

ورود به حساب کاربری

وب سایت استاد محمد مهدی زمان وزیری